Dzisiaj krótko ale konkretnie. Ile razy, w trakcie swojej drogi w biznesie sieciowym słyszałeś, że to jakaś piramida?
Można by mówić wiele na ten temat…zbijać obiekcje, tłumaczyć…
Jednak najlepiej, najprościej i najskuteczniej jest po prostu odesłać „znawców” do tego nagrania
Warto też posłużyć się definicją z Wikipedii
Marketing wielopoziomowy, inaczej zwany MLM (ang.multi-level marketing) lub marketingiem sieciowym – struktura i sposób działania spółki, opierający się na sprzedaży produktów przez niezatrudnionych uczestników. Zarobki uczestników są zależne od obowiązującego w firmie planu marketingowego. Marketing wielopoziomowy pozwala sprzedawcom na budowanie osobistych struktur współpracowników, od których obrotu otrzymuje się dodatkowe prowizje. Każdy sprzedawca w marketingu wielopoziomowym ma możliwość zbudowania własnej struktury handlowców.
MLM a piramida finansowa
W pierwszej kolejności należy wskazać cechy charakterystyczne MLM (multi-level marketing). Działalność w zakresie marketingu wielopoziomowego to przede wszystkim przekazywanie produktu lub usługi od usługodawcy do odbiorcy. Określenie wielopoziomowy odnosi się do systemu wynagrodzeń pobieranych przez osoby, które sprawiają, że dostarczany jest dany produkt lub usługa. Działalność w tej formie polega więc na budowaniu organizacji, w której mnóstwo osób sprzedaje niewiele, bądź też nie sprzedaje wcale produktów, a jedynie kupuje je dla siebie.
Z kolei piramida finansowa jest to struktura finansowa, wzorowana na marketingu wielopoziomowym i często z nim mylona. Działalność ta jest również określana jako sprzedaż lawinowa. Zyski węzła piramidy finansowej nie pochodzą ze sprzedaży towarów lub usług. Pochodzą one (zyski) w całości z wpłat wpisowego wnoszonego przez nowych członków struktury, pozyskanych przez węzeł i węzły potomne. Na piramidzie finansowej zyskują tylko osoby, które znajdują się u jej szczytu i wystarczająco wcześnie do niej dołączyły. Należy zaznaczyć, że w Polsce organizowanie bądź kierowanie systemem sprzedaży lawinowej jest czynem nieuczciwej konkurencji zagrożonym karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8 (art. 24 a ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji z dnia 16 kwietnia 1993 r., tekst jednolity: Dz.U. 2003 r. Nr 153, poz. 1503 ze zm.).
W skrócie : piramida finansowa występuje wtedy, kiedy cały obrót i wypłaty prowizji biorą się wpłat innych osób (nie ma obrotu towarem).
Jeśli kiedykolwiek natkniesz się na podobny twór…uciekaj, uciekaj, uciekaj, bo nic dobrego z tego nie będzie.
Jestem jednak pewny, że film „piramida misie” obrazuje całą esencję smaku, nieprawdaż?
Pozdrawiam
Dołącz również do bezpłatnej grupy na Facebooku, gdzie w każdy dniu dostajesz nową lekcję na temat właściwego budowania swojego biznesu sieciowego i online