Skąd brać ludzi do współpracy w mlm_

Ostatnio pisałem o recepcie na sukces w mlm. Pierwszym punktem jest ; znajdowanie prospektów, czyli innymi słowy, musimy się zastanowić skąd brać ludzi do współpracy w mlm.

Skąd brać ludzi do współpracy w mlm – umiejętność nr.1

Eric Worre w swojej książce “Bądź Pro” zaznacza, że “kiedy ludzie zastanawiają się nad marketingiem sieciowym, przede wszystkim zadają sobie pytanie : Czy ja kogokolwiek znam?. Wierzą, że znajomość z wieloma osobami pozwoli im odnosić sukcesy, a jeśli nie mają zbyt wielu znajomych, to nie mają też najmniejszych szans. Brzmi logicznie, ale to nieprawda. 

Eric mówi o 3 typach ludzi, którzy wchodzą do biznesu mlm

  1. Pozerzy
  2. Amatorzy
  3. Profesjonaliści

Pozerzy, wchodząc do biznesu, myślą o kilku osobach, które na szybko wprowadzą do biznesu…kiedy chociaż jedna osoba wejdzie, ich biznes jest w stanie przetrwać trochę dłużej. Jeśli jednak ani jedna nie powie “tak”, odchodzą z mlm.

Problem polega na tym, że 80% osób – tak dokładnie, 8 na 10 osób rozpoczyna biznes mlm z podejściem pozera.

Taki dystrybutor sporządza w myślach krótką listę i sprawdza, jaki to przyniesie efekt. Nigdy nie stara się wypracować w sobie odpowiednich umiejętności. 

Amator spisuje krótką listę kontaktów, czasami może być to tzw. lista 100. Wybiega następnie w teren, podekscytowany lecz niedouczony. Boi się, kiedy lista zaczyna się kurczyć. Warunkuje powodzenie swojego biznesu, od swojej listy kontaktów.

Profesjonaliści wiedzą, że znajdowanie prospektów to umiejętność, której trzeba się nauczyć. Nie boją się, że skończy im się lista, bo tworzą każdego dnia coś w rodzaju “aktywnej listy kandydatów”.

Eric poleca tutaj książkę Harveya Mackaya, autora bestsellera “Pływaj z rekinami i nie daj się pożreć”.

Harvey usłyszał kiedyś od swojego ojca : “Harvey, począwszy od dziś do końca swojego życia, masz od każdej napotkanej osoby wyciągać dane kontaktowe i znajdować twórcze sposoby na utrzymanie z nią kontaktu”.

Harvey robi to od sześćdziesięciu lat, a jego lista znajomych składa się obecnie z 12 tysięcy osób. Nie są to jedynie znajomi z mediów społecznościowych, tylko prawdziwi znajomi.

Skąd brać ludzi do współpracy w mlm – 4 kroki do nieskończonych kontaktów

Krok pierwszy. Wpisz na swoją listę kontaktów, absolutnie każdego, kto przyjdzie Ci do głowy. Czy jest młody, czy stary, czy pracuje na etacie, czy prowadzi swój biznes, nieważne.

Po prostu wpisz do na listę i nie oceniaj, czy będzie się nadawał, czy nie.

Wykonanie tego kroku jest ważne, ponieważ w ten sposób przenosisz tych wszystkich ludzi z myśli na kartkę, dzięki czemu w Twojej głowie pojawia się miejsce na nowe kontakty. 

Nie musisz kontaktować się z każdą osobą z listy. To już będzie zależało od Ciebie. Jednak niezwykle ważne jest to, aby wypisać całą swoją sieć kontaktów na kartce.

Krok drugi. Pomyśl kogo znają osoby z kroku pierwszego. Jakie mają zainteresowania, gdzie spędzają czas. Nie myśl o tym, co zrobisz z tą listą. Po prostu ją zrób.

Krok trzeci. Stale rozszerzaj swoją listę. Profesjonaliści nazywają ją “aktywną listą”, której rozrost nigdy się nie kończy. Zdecyduj, że każdego dnia dodasz do swojej listy conajmniej 2 nowe kontakty i trzymaj się tego założenia. Kiedy przeanalizujesz biznesy profesjonalistów, okaże się, że zbudowali swoje struktury na bazie osób, których nie znali w momencie przystąpienia do firmy mlm.

Zastanów się nad tym. Gdybyś dodawał po 2 osoby, sześć razy w tygodniu, to po roku miałbyś ponad sześciuset ludzi. Po pięciu latach zebrałyby się trzy tysiące. Czy widzisz już, dlaczego profesjonaliści nie boją się, że skończy im się lista? Twórz listę, buduj relacje, a któregoś dnia przyjdzie odpowiedni moment, aby poinformować ludzi, czym się zajmujesz.

Krok czwarty. Nawiązuj kontakty celowo. Profesjonaliści właśnie tak działają. Trudno poznawać nowych ludzi, kiedy ukrywasz się przed światem. 

Pisałem o tym tutaj “nie zrobisz mlm siedząc w piwnicy”

Wyjdź z domu. Zabaw się. Pójdź na nową siłownię. Znajdź nowe, zabawne hobby. 

Pielęgnuj swoją pasję…jeśli jej nie masz to koniecznie ją znajdź!

Skąd brać ludzi do współpracy w mlm – podsumowanie

Podstawy już znasz. Teraz czas na bardziej zaawansowane metody, które możemy zastosować działając w internecie. 

O tym w kolejnym artykule, bądź czujny 🙂

A myślałeś, co by było jakby to ludzie sami do Ciebie przyszli i pytali, czym się zajmujesz?

Jakby to było?

Są również i takie możliwości…

Zerknij tutaj>>>

Pozdrawiam

Marcin Oniszczuk

Dołącz do bezpłatnej grupy na Facebooku. W każdy dniu dostajesz nową lekcję na temat właściwego budowania swojego biznesu sieciowego i online

 
#ProsteAleNiełatwe
Grupa Zamknięta · 118 członków
Dołącz do grupy
Grupa poświęcona wszystkiemu co proste ale niełatwe 😉 Cel – edukacja aż do zrozumienia. Chciałbym, abyś zrozumiał, że to, co proste daje najlepsze ef…
 

3 thoughts on “Skąd brać ludzi do współpracy w mlm?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.