bibliamlmcz.7&8

Dzisiaj mamy już 7 i 8 część ebooka – Biblia MLM. Jeśli nie jesteś na bieżąco, polecam Ci zacząć tutaj>>>

Siódmy krok do sukcesu – SYSTEM PRACY KKS

System pracy KKS (książki, kasety, seminaria) jak sama nazwa wskazuje polega na czytaniu książek, słuchaniu kaset, teraz to już raczej płyt, a także uczestniczeniu w seminariach.

Pytanie tylko jakie mają to być książki, jakie kasety(lub płyty)? Edukacja w tym biznesie jest rzeczą kluczową. Ciągle powinieneś rozwijać swoją inteligencję, a także wiedzę na temat marketingu sieciowego.

Polecam również książki, które podniosą Twoją motywację i chęci do działania. Zapraszam na stronę https://marcinoniszczuk.pl , znajdziesz tam polecaną literaturę. Bez czytania i słuchania nagrań, na których wypowiadają się osoby z najwyższych poziomów w strukturze, nie ma szans na zbudowanie solidnego biznesu.

Edukacja w tym biznesie jest rzeczą kluczową.

Uczestnictwo w seminariach jest obowiązkowe dla ludzi, którzy chcą zarabiać w tym biznesie duże pieniądze. Dlaczego? Okazuje się, że nawet samo przebywanie w towarzystwie ludzi sukcesu, przynosi nam ogromne korzyści. Jeśli zabierzemy ze sobą naszych partnerów biznesowych, a oni swoich, to powstaje bardzo pozytywna energia, której nie da się zatrzymać w dalszym działaniu.

Twój biznes zaczyna eksplodować. Poznajesz wtedy otwartych ludzi, którzy są uśmiechnięci i radośni. Nie szukają problemów tylko starają się znaleźć rozwiązanie. Jest to atmosfera, która buduje Twój biznes. Twoi partnerzy poznają innych ludzi, którzy tak samo jak oni zaczynają w tym biznesie i mają podobne obawy. Są również tacy, którzy zrobili już swoje pierwsze poziomy i zarobili kilkadziesiąt, a nawet kilkaset złotych. Ważne jest to, aby dostrzec, że są to „zwykli” ludzie, a nie jakieś UFO i że każdy jeśli tylko podejmie decyzję, odniesie sukces.

22

Ósmy krok do sukcesu – KONSUMPCJA I SPRZEDAŻ

Ten krok to filar tego biznesu, z bardzo dużym naciskiem na konsumpcję własną. Cały biznes MLM powinien w pierwszej kolejności zaczynać się od Ciebie, czyli Ty sam musisz zostać swoim klientem.

Nie wyobrażam sobie, żeby człowiek który ma swój sklep z warzywami, chodził do innego, aby kupić marchewkę. Rozumiesz? Jest to szczytem debilizmu, niestety u wielu osób się tak zdarza. Nie potrafią zrozumieć istoty tego przedsięwzięcia.

Wyobraź sobie, że masz 100 osób w swojej strukturze, które nic innego przez cały miesiąc nie zrobiły tylko kupiły dla siebie powiedzmy za 100pkt. Jaki masz obrót grupy? Dobrze liczysz 10 000pkt. Czy jest to trudne do zrobienia?

Konsumpcja własna

Powiem, że bardzo, bo większość osób nie rozumie pojęcia konsumpcja własna. Myślą, że w MLM chodzi o sprzedaż produktów. Pytanie tylko ile osób nadaje się do sprzedaży? Jak sądzisz?

1% całej naszej społeczności nadaje się do sprzedaży, reszta niestety nie. A pytanie ile osób nadaje się do konsumpcji? 100% się nadaje! A biznes MLM polega tylko na zmianie sklepu, w którym robisz zakupy, nic więcej.

Mówię tu o biznesie w którym ja działam. Po prostu nie chodzisz na zakupy do Biedronki, Tesco, czy Stonki, tylko kupujesz produkty u siebie na platformie internetowej i za wydane pieniądze dostajesz TOWAR i część PIENIĘDZY z powrotem. Dobry układ? Czy takie same korzyści dają Ci sklepy w których obecnie robisz zakupy? Sam się nad tym zastanów. To jest tak banalnie proste, że aż boli. Tak jak już prędzej napisałem : „jak

23

To nie jest trudny biznes, ludzie sami go komplikują.

będzie coś prostszego to OWADY zaczną to robić”. Przyjmij to dosłownie i bardzo prosto. To nie jest trudny biznes, ludzie sami go komplikują.

Posłuchaj teraz uważnie i przyjmij dosłownie to co teraz napiszę, a zrozumiesz jak proste jest budowanie sieci. Wyobraź sobie, że znasz 10 osób, które razem ze swoimi rodzinami zrobią na swoje własne potrzeby zakupy w ciągu całego miesiąca na 300 pkt.

Jest to możliwe? Biorąc pod uwagę fakt, że mają np. Internet i telefon w Sieci FM GROUP Mobile. Jakie są średnie rachunki telefoniczne? Ile się płaci miesięcznie za Internet? Nie będzie to kwota mniejsza niż 200zł prawda? Oprócz tego perfumy najwyższej jakości, chemia gospodarcza, make up, chemia samochodowa, szampony. Jakie to są kwoty? Także spokojnie wyjdzie 300 pkt, jeśli zrozumiesz ideę zmiany sklepu. Z takiego układu zarabiasz w pierwszym miesiącu około 200zł. Mało?

Jesteś na 21% w planie marketingowym!

A co musiałeś zrobić, żeby zarobić te pieniądze? Przekazać 10 osobom informację, żeby zrobili zakupy na swojej platformie internetowej o 30% taniej niż w katalogu i za każde zakupy na 300 pkt firma oddaje im 9 zł. Po prostu 10 osób wysłałeś na zakupy.

To tak jakbyś 10 osobom powiedział, że warto iść do kina na jakiś film, a kino zapłaciłoby Ci za to. Ciekawe rozwiązanie? Teraz uważaj, w kolejnym miesiącu uczysz te 10 osób jak mają wysłać 10 osób na zakupy. Czyli jak mają poinformować, że jest taki fajny sklep, gdzie możesz kupić 30% taniej i na koniec miesiąca oddadzą Ci 9 zł jak zrobisz 300 pkt obrotu na potrzeby własne bądź Twoich znajomych.

Wiesz ile wyniesie Twoja prowizja, jeśli wszystkie te osoby zrobią zakupy na 300 pkt? Uwaga! Między 2,5-5 tyś złotych. Jesteś na 21% w planie marketingowym! Proste? Czy nie

24

Wyobraź sobie, że są osoby, które pierwszego dnia miesiąca o 8 rano mają do wypłaty 5000zł.

lepiej zrobić w ten sposób i mieć święty spokój, czy lepiej iść na etat za 1200zł? Oceń sam i zastanów się jaka potęga jest w tym biznesie. Pomyśl, czy jakiekolwiek inne działanie doprowadzi Cię do takich pieniędzy, które będą wpływać zawsze wtedy, kiedy osoby zaproszone do współpracy zrobią zakupy?

Za raz wykonaną pracę firma płaci Ci co miesiąc. Te wyliczenia i prowizje to oczywiście początek zarabiania w tym biznesie. Wyobraź sobie, że są osoby, które pierwszego dnia miesiąca o 8 rano mają do wypłaty 5000zł.

Jeśli nie masz czasu to nie masz pieniędzy, zapamiętaj i wbij sobie do głowy, że tak właśnie jest!

Każdy z nas idzie do roboty, zrywa się rano z łóżka, przeklina, że mu się nie chce. A człowiek, który zbudował odpowiednią sieć KONSUMENCKĄ, czerpie profity już od pierwszego dnia. Ma czas i pieniądze.

Wtedy jesteś bogaty, jeśli masz czas i pieniądze. Żaden inny układ nie wchodzi w grę! Jeśli nie masz czasu to nie masz pieniędzy, zapamiętaj i wbij sobie do głowy, że tak właśnie jest! Jak umawiasz spotkanie i ktoś mówi, że nie ma czasu to tłumacz sobie, że nie ma pieniędzy! Jest to w 100% pewne.

Co to znaczy, że nie ma pieniędzy? Nie znaczy to, że nie ma na bieżące potrzeby, rachunki itd. Znaczy to tyle, że jest tak zalatana w swojej robocie, bądź firmie, którą ma, że nie ma czasu pomyśleć o wolności finansowej.

„jeśli ktoś nie jest na liście 100 najbogatszych Polaków, to dla niego jak najbardziej jest ten biznes”

Pytanie tylko, czy z tej pracy ma wystarczająco dużo pieniędzy, aby od dzisiaj przestać pracować i cieszyć się życiem? Tu znowu daję Ci 100% gwarancji, że nie! Niektórzy mają obawy, że ktoś zarabia tak dużo, że nie wypada przedstawiać tej osobie biznesu. Usłyszałem niedawno ciekawe stwierdzenie na ten temat ; „jeśli ktoś nie jest na liście 100 najbogatszych Polaków, to dla niego jak najbardziej jest ten biznes”!! Przemyśl to.

25

Zawsze czegoś mu brakuje.

Wiesz ile zarabiają najlepsi networkerzy na świecie? Wyobraź sobie, że są osoby, które mają ponad 1mln osób w strukturze, którym dochodzi średnio 2,5tyś dystrybutorów tygodniowo. Zdajesz sobie z tego sprawę? Jak myślisz czy oni zarabiają więcej w wolnym czasie niż ten Twój „bogaty” znajomy? Odpowiedź jest jasna… Dlatego pamiętaj, że nikt z Twojego otoczenia nie zarabia tyle, żeby nie mógł więcej. Jeśli nawet zarabia bardzo dużo to nie ma czasu wolnego itd. Zawsze czegoś mu brakuje.

Jeśli chodzi o sprzedaż produktów, to warto mieć kilku stałych klientów, aby robić własne obroty na wysokim poziomie. W jakim celu? Po to, aby Twoi partnerzy biznesowi widzieli, że się da.

Sprzedaż produktów jest bardzo ważna szczególnie na samym początku naszej działalności w MLM.

Wtedy i tylko wtedy zduplikują Twoje działania. A w systemie MLM chodzi właśnie o to, żeby jak najszybciej się zduplikować. To nie jest biznes, w którym mamy być alfą i omegą. Wręcz przeciwnie. Naszym zadaniem jest pokazać prostotę naszych działań, aby mogły być powielane.

Sprzedaż produktów jest bardzo ważna szczególnie na samym początku naszej działalności w MLM. Pozwala zarobić kilka złotych na marży, co umożliwi nam np. zatankowanie samochodu, czy obiad w restauracji. Są oczywiście osoby, które rewelacyjnie sprzedają produkty, tylko pytanie, czy takie działanie jest łatwo zduplikować?

To nie jest biznes, w którym mamy być alfą i omegą.

Pamiętaj o tym, aby wykonywać takie działania budując biznes, które każdy, zaznaczam każdy, bez zbędnych trudności, jeśli tylko chce, może wykonać. Jeśli np. sprzedajesz produkty za np. 3tyś złotych miesięcznie i chcesz wprowadzić

26

człowieka do biznesu, to jak myślisz jakie mogą być jego obawy?

Widząc Ciebie, jaki jesteś super (oczywiście w jego oczach), stwierdzi, że on się do tego nie nadaje. Pytanie tylko do czego? Do planu, który prezentujesz? Właśnie, że nie. On będzie utożsamiał biznes z Twoją osobą i pomyśli, że tak samo jak Ty będzie musiał sprzedawać za 3tyś złotych miesięcznie. A przecież nie o to chodzi prawda?

Tego ebooka pisałem jakieś 10 lat temu…a wiedza jak najbardziej aktualna, prawda?

Pozdrawiam

Marcin Oniszczuk

Dołącz już dzisiaj do bezpłatnej grupy #ProsteAleNiełatwe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.