cotojestpiramida

Wiesz już, co to jest MLM. Wiesz, że jest to sposób dystrybucji produktów lub usług. Wiesz także, za co zarabia się pieniądze w Marketingu Wielopoziomowym. Dzisiaj wyjaśnimy sobie co to jest piramida, z którą często kojarzony jest mlm.

W trakcie poprzedniej lekcji poznałeś przykład bardzo prostego marketingu w oparciu o polecanie wyrobów pizzerii.

Zgodnie z obietnicą dzisiaj wyjaśnimy sobie, co to jest piramida, w rozumieniu jej jako system zarobkowy.

Co to jest piramida – kontrowersje

Większość osób, gdy rozmawiamy z nimi o MLM, niemal natychmiast kojarzy ten sposób sprzedaży z piramidą. Gdy jednak zapytam taką osobę, czym w jej rozumieniu jest piramida, najczęściej nie otrzymuję jednoznacznej odpowiedzi lub odpowiedź brzmi, że jest to coś takiego, gdzie trzeba wciągać inne osoby do sieci, a ci na górze zarabiają najwięcej, bo ci na dole wpłacają pieniądze.

Kto dokładnie przeczytał poprzednie wpisy, wie doskonale, MLM tak nie działa.

Poza tym organizowanie tego typu piramid, w których nie ma obrotu produktami, od dawna jest zabronione przez prawo, nie tylko w Polsce, ale również we wszystkich cywilizowanych krajach Świata!

Ponadto plany wynagradzania w nowoczesnych systemach sprzedaży organizowanych jako Marketing Wielopoziomowy są tak ułożone, aby partnerzy, którzy zaczęli współpracę nawet kilka lat później od swoich poprzedników, mogli zarobić dokładnie tyle samo, co oni, a często zarabiają więcej!

Czym więc jest piramida?!


Jak jest napisane wyżej, jest to na pewno system finansowy, gdzie zysk i obrót pochodzi z wpłat pieniężnych nowych uczestników systemu.

Najczęściej tego typu systemy były tak zaprojektowane, aby pieniądze kumulowały się na najwyższych poziomach struktury.

Taki system nie mógł przetrwać długo, bo w przypadku zmniejszającej się ilości chętnych do udziału w systemie następował wolniejszy lub szybszy rozpad i całkowita likwidacja. Osoby, które przystępowały do systemu krótko przed jego likwidacją nigdy nie odzyskiwały swoich pieniędzy.

Takie systemy działały w naszym kraju w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego stulecia i skrzywdziły wielu ludzi. Pozostawiły po sobie niechęć do wszelkiego rodzaju działalności w systemie wielopoziomowym.

Niestety funkcjonują one teraz pod różnymi innymi tworami. Możesz poczytać o nich trochę tutaj.

Trzeba też powiedzieć, że na systemie wielopoziomowym, hierarchicznym, jest oparta nie tylko cała nasza gospodarka, ale również cywilizacja.

System każdego demokratycznego państwa, firmy, armii, wszelkiego rodzaju urzędów i instytucji to system wielopoziomowy!

Z tego faktu mało kto zdaje sobie sprawę!

Gdyby takie systemy przedstawić graficznie, przybrałyby postać zbliżoną do trójkąta. Tak więc, sam fakt istnienia wielu poziomów w strukturze organizacyjnej nie decyduje o piramidalności systemu.

Piramida to z założenia oszukańczy system, w którym nie występują żadne produkty lub są one fikcyjne dla zatuszowania piramidalności, albo zupełnie nieprzydatne.

Na zakończenie jeszcze jedno wskazanie na skrajną różnicę pomiędzy MLM a piramidą.
MLM tworzą producenci, aby zorganizować w ten sposób sprzedaż swoich produktów. Piramidę tworzy osoba lub grupa osób w celu wyłudzenia pieniędzy od uczestników systemu.

Jesteś gotowy na właściwy START w biznesie sieciowym? Przyjdź na bezpłatne spotkanie online, kliknij tutaj>>>

Pozdrawiam

Marcin Oniszczuk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.