Czy da się budować biznes mlm w Internecie_ Jak to robić właściwie_

Wiele osób zastanawia się, czy można budować biznes mlm w Internecie i jak to robić właściwie.

Powstaje jeszcze jedno pytanie ; czy da radę budować strukturę w marketingu sieciowym tylko i wyłącznie w Internecie?

Odpowiedź moja może Cię trochę zdziwić ; biznesu MLM nie da się budować siedząc przed ekranem monitora…przynajmniej w Polsce, koniec, kropka.

Im szybciej zdasz sobie z tego sprawę, tym lepiej, bo oszczędzisz sobie rozczarowań. Biznes MLM to biznes ludzi i z zasady chodzi o to, aby się z nimi spotykać…także jeśli nie lubisz ludzi, spotkań itd, to marketing sieciowy nie jest dla Ciebie, możesz mi wierzyć.

Znam marketerów z za Oceanu, którzy budują biznes mlm tylko i wyłącznie przez Internet, jednak u nas (Polska) to nie działa, bo tutaj ludzie muszą Cię „dotknąć”, sprawdzić, że rzeczywiście Ty to Ty itp. Tak po prostu jest i tego nie zmienisz.

To po co w takim razie te wszystkie gadki na temat ery informacyjnej, internetowym marketingu, budowaniu list adresowych itd?

Otóż medium, jakim jest Internet jest bardzo przydatne do POZYSKIWANIA ODPOWIEDNICH LUDZI DO WSPÓŁPRACY, a nie walenia głową w mur, jak to zazwyczaj wygląda, kiedy kierujesz swoją propozycję współpracy do wszystkich, których napotkasz.

Musisz pamiętać jednak, że Internet to tylko NARZĘDZIE do budowania biznesu. Nie jest to żaden „złoty środek” i nic nie stanie się bez Twojego udziału.

Pamiętaj również o tym, że niezależnie od tego, czy zdecydujesz się rozwijać swój biznes za pomocą najnowszych mediów, czy nie, STARA SZKOŁA biznesu MLM nadal działa i moi sponsorzy odnoszą naprawdę spektakularne sukcesy w tej dziedzinie.  Wyobraź sobie, że byłem świadkiem jak jeden z doświadczonych marketingowców, od dwudziestu lat zajmujący się sprzedażą bezpośrednią i mlm, sprzedał dosłownie w 15 minut, przez telefon, 5 różnym osobom, nowego Mercedesa Smarta. Mój sponsor w ciągu jednego miesiąca, tradycyjnymi metodami zbudował zespół liczący ponad 300 osób i wygenerował obrót na poziomie miliona złotych. Takich przykładów jest wiele i nie można powiedzieć, że bez Internetu się nie da…

Natomiast, aby osiągnąć takie rezultaty, potrzebny jest AUTORYTET i doświadczenie. Na to wszystko potrzebny jest CZAS, nie można dojść do tego z dnia na dzień.

Przeprowadzam wiele rozmów z różnymi osobami, prowadzę szkolenia, kursy itd i wiem, że niektórzy chcieliby od samego początku usiąść przed komputerem i budować swoją wolność poprzez marketing sieciowy. Kiedy mówię im, że aby zarobić chociaż złotówkę w Internecie potrzebne jest minimum 2 lata nauki to są wielce oburzeni…tak, dobrze czytasz 2 lata solidnej, ciężkiej pracy, nauki systemu działania, podstaw html, instalowania autorespondera, squazze page, bloga itp.

Także jaka jest recepta na efektywne budowanie struktury w biznesie MLM?

Ja osobiście proponuję zrobić wszystko, co trzeba, aby nauczyć się tzw. STAREJ METODY, a międzyczasie poznawać tajniki mlm online.

Pozdrawiam Cię serdecznie

Marcin Oniszczuk

>>>Dołącz do BEZPŁATNEJ grupy na Facebooku, aby być na czasie<<<

4 thoughts on “Czy da się budować biznes mlm w Internecie? Jak to robić właściwie?”

 1. Witaj Marcinie,
  Szczerze mówiąc na początku jak zacząłem czytać tego posta zdziwiłem się, ze piszesz iż nie da się prowadzić tego biznesu przez internet, jednak w miarę czytania dalej zgadzam się z Tobą w 100%- Internet to tylko narzędzie i nigdy nie zastąpi realnego spotkania.
  Prowadzisz świetnego bloga, zdecydowanie będę go regularnie odwiedzał, prezentujesz wysoki poziom wiedzy 🙂
  Pozdrawiam
  Paweł Próchnicki
  akcjegpw.blogspot.com

 2. MLM to biznes relacji, a prawdziwej relacji nie nawiąże się przez internet. Moim zdaniem internet może tylko i wyłącznie wspomagać nasze działania w realu – np. poprzez umożliwienie prowadzenia szkoleń online tzn. webinarów lub budowanie wizerunku zespołu. Jestem osobiście wielkim przeciwnikiem budowania tego biznesu drogà elektroniczną, to wydaje się często niestety kuszące i proste dla wielu niedoświadczonych networkerów, którzy spamują nagminnie skrzynki szarego Kowalskiego z propozycjami biznesowymi ich życia, ludzie… od lat jesli chce się rozmawiać o biznesie, należy umówić się chociażby na kawę. Internet jest wg mnie jedynie wspomagaczem naszych działań.

  1. Tak Kamilu jeśli chodzi o rynek Polski to masz całkowitą rację – tylko i wyłącznie przez Internet się nie da…ale uwierz mi, że są dzisiaj marketerzy zza Oceanu od których się uczę, a działają tylko i wyłącznie przez Internet zarabiając pieniądze, które „naszym” się nawet nie śniły 🙂 I to jest przyszłość…kiedy? Nie wiem ale i u nas już niedługo się da 🙂 Pozdrawiam Cię serdecznie i dziękuję za komentarz.

 3. W budowaniu biznesu ważne są relacje, które najłatwiej jest zbudować poprzez obcowanie z drugim człowiekiem. Internet może ten biznes wspomagać poprzez zdobywanie nowych kontaktów i szybkość przepływu informacji. Doskonałym narzędziem są webinary biznesowe dzięki którym możemy dotrzeć do grupy zainteresowanych biznesem osób, bądź do partnerow ze szkoleniem lub ciekawymi informacjami.
  Pozdrawiam,
  Jacek Pastuszko

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.