pomysł na biznes praca w domu

Skończyłeś szkołę, pracowałeś gdzieś ale to nie do końca było to, czego oczekiwałeś…

…jesteś dzisiaj na emeryturze, rencie, urlopie macierzyńskim, czy tacierzyńskim…lub nie daj Boże…co się przykrego międzyczasie wydarzyło i nie możesz pracować w swoim zawodzie…

…w takich momentach zastanawiasz się co tu robić…chcesz znaleźć pomysł na biznes

Tak, aby móc zarabiać ale niekoniecznie chodzić do pracy i spełniać marzenia szefa.

Naturalnym wręcz odruchem jest wpisanie w wyszukiwarkę “pomysł na biznes”, czy “praca w domu”, bo przecież słyszałeś gdzieś, kiedyś, że to jest możliwe…

Wchodzisz również na Facebooka, bo przecież tam dzisiaj życie kwitnie 🙂

Twoim oczom ukazują się różne grupy…”praca w domu”, “praca w internecie”, “buduj biznes online”, “biznesy online”, “zarabianie przez internet” itd., itp…

Jaka będzie najlepsza opcja dla Ciebie?

W tym miejscu musimy powiedzieć sobie szczerze o kilku zagrożeniach.

Działam w biznesie online od blisko 10 już lat i uwierz mi, widziałem już chyba wszystko…

Z naciskiem na “chyba”, bo “cudownych” możliwości, każdego dnia, pojawia się jak grzybów po deszczu…

O kilku takich tworach pisałem już na moim blogu 

[Maps] Kolejna piramida finansowa upada…

[Lekcja 1 z Inteligencji] Czy Jesteś Złodziejem? Schemat Ponziego

Trafficmonsoon : Piramida na 207 Milionów Dolarów!

Jednak to tylko niektóre “dinozaury”, dzisiaj wykluwa się ich więcej i częściej…

Na co warto zwrócić uwagę?

Po pierwsze, musisz pojąć to raz na zawsze : obojętnie czy jakieś zajęcie zarobkowe wykonujesz w domu, na ulicy, w biurze, czy w tropikach, trzeba wykonać określoną pracę, działania, zaangażować się, aby mieć wymarzone rezultaty.

Wszystkie propozycje, które zaczynają się od słów “nic nie musisz, wpłać, biznes bez polecania” itp…omijaj szerokim łukiem.

Po drugie ; pomyśl, czego Ty tak naprawdę byś chciał…jakie są Twoje pasje, mocne strony, umiejętności, które zawsze wyróżniały Cię na tle innych.

Zobacz, przecież szukasz pomysłu na biznes…idąc dalej, szukasz pomysłu na siebie…na to, co będziesz robił przez najbliższe 3,5 a może nawet i 20 lat. Myślę, a nawet jestem przekonany, że warto się nad tym pochylić dłuższą chwilę.

Okazuje się, że właściwie prawie wszystko, o czym teraz myślisz jest do zrealizowania za pomocą internetu – globalnej wioski, także nie łam sobie niepotrzebnie głowy i zrób listę tego, w “czym byś się czuł”.

Po trzecie ; zastanów się, czy docelowo chcesz pracować sam, czy “podłączyć” się do jakiegoś istniejącego biznesu, systemu, programu partnerskiego, czy firmy działającej w branży marketingu sieciowegoW tym miejscu zapraszam Cię na bezpłatne spotkanie online, na którym dowiesz się jak właściwie wystartować w tego typu biznesach>>>

Po czwarte ; znajdź właściwą osobę, która Cię poprowadzi. To chyba najważniejszy element całej układanki tzw. mentor 

Ktoś kiedyś powiedział, że aby dojść tam, gdzie chcesz, warto znaleźć kogoś, kto już tam był lub jest i zapytać jak on to zrobił. Logiczne, prawda?

Aby mieć biznes, trzeba mieć ludzi, którzy będą chcieli Cię słuchać…

W tym temacie też jest wyzwanie. Widzisz, niektórzy, a może nawet jeszcze większość, sądzi, że aby zaistnieć na rynku, zarobić, trzeba mieć unikalny, najlepszy produkt, czy usługę. Wielokrotnie bawi mnie to, kiedy widzę jak osoby przekrzykują się czyj produkt, czy firma jest lepsza. 

To, co warto wiedzieć to to, że obojętnie co promujesz, co sprzedajesz, musisz mieć ludzi, którzy będą tym zainteresowani, a przede wszystkim będą chcieli od Ciebie to kupić.

“Mieć ludzi” mam tutaj na myśli społeczność, publiczność, dotarcie, czyli swego rodzaju kanał dystrybucji, przez który będziesz mógł wprowadzać dany produkt, czy usługę na rynek.

Zapewne wiesz, że istnieje masa dobrych książek, które nigdy nie zostały kupione…bo nie miały dobrego marketingu…prawda?

A co by było jakby istniał sprawdzony sposób na “przyciąganie do siebie głodnego tłumu, który jest gotowy kupić od Ciebie wszystko”?

Będziemy ten temat rozwijać w kolejnych publikacjach. Mam jednak nadzieję, że chociaż trochę rozjaśniła Ci się kwestia “pomysłu na biznes”, czy “pracy w domu”.

Do usłyszenia

Marcin Oniszczuk

Dołącz również do bezpłatnej grupy na Facebooku, gdzie w każdy dniu dostajesz nową lekcję na temat właściwego budowania swojego biznesu sieciowego i online

 
#ProsteAleNiełatwe
Grupa Zamknięta · 79 członków
Dołącz do grupy
Grupa poświęcona wszystkiemu co proste ale niełatwe 😉 Cel – edukacja aż do zrozumienia. Chciałbym, abyś zrozumiał, że to, co proste daje najlepsze ef…
 

Jesteś gotowy wystartować właściwie w biznesie sieciowym?

twój właściwy start w biznesie sieciowym
Zaproszenie na webinar – Twoje pierwsze kroki w biznesie sieciowym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.