Nie przepraszaj za MLM! To zdecydowanie lepsza droga

Jeśli to czytasz, to prawdopodobnie działasz w branży marketingu sieciowego. Właśnie do Ciebie będę kierował przekaz zawarty w tym artykule. Chociaż mam nadzieję, że to nie o Ciebie chodzi, ale chyba zgodzisz się ze mną, że wielu networkerów przeprasza za MLM, co w znacznej mierze utrudnia, a wręcz uniemożliwia odniesie- nie sukcesu w tej profesji.

Jako lider słyszysz wtedy od swoich partnerów biznesowych

“Jak mam pokazać ten biznes innym? Co i jak im powiedzieć, żeby oni również chcieli się tym zajmować? Jak mam go przekonać? On ma przecież zakład samochodowy, firmę, jest managerem, pewnie nie będzie go interesował taki tam biznesik!”

Znasz to?

Przeczytaj też DLACZEGO MLM TO LEPSZA DROGA

Takie osoby, kiedy spotykają się z kimś, aby pokazać plan biznesu, wykazują służalczą postawę i wręcz proszą o to, aby ktoś je wysłuchał. Czują się, jakby robiły coś nie tak, coś gorszego. Oznacza to jedno: tak naprawdę nie wiedzą, co mają w ręku i że biznes MLM to zdecydowanie lepsza droga.

Pozwól, że Ci to udowodnię.

Nie przepraszaj za MLM! To zdecydowanie lepsza droga – porozmawiajmy o faktach

Na świecie jest około 100 milionów osób zarejestrowanych w firmach marketingu sieciowego, obroty całej branży to 183 miliardy dolarów (około 732 miliardy złotych) rocznie, każdego dnia wypłacane jest ponad 200 milionów dolarów (około 800 milionów złotych) prowizji dla dystrybutorów, co daje około 8 zł dziennie, dla każdej osoby współpracującej.

Branża MLM wykreowała największą liczbę milionerów – czyta- my o tym w książce Roberta Kiyosaki “Biznes XXI w.”. Fenomenem tego biznesu jest to, że każdy może znaleźć w nim coś dla siebie… Masz możliwość zarówno dorobić sobie do pensji, zarobić konkretne pieniądze, jak i stać się wolnym finansowo dzięki pasywnym dochodom. Ile zarabiają najlepsi? Kiedy poznałem Holtona Buggsa w Houston w Teksasie, był najlepiej zarabiającym dystrybutorem na świecie z dochodem… 1.3 miliona dolarów miesięcznie. Milion trzysta tysięcy dolarów na miesiąc… czyli po- nad 5 milionów złotych. Każdego miesiąca.

nie przepraszaj za mlm to naprawdę lepsza droga
Nie przepraszaj za mlm to naprawdę lepsza droga – Ja i Holton Buggs

Całą listę najlepiej zarabiających dystrybutorów na świecie znajdziesz na stronie https://www.businessforhome.org/

Dobrze, a co naszym podwórkiem? Branża sprzedaży bezpośredniej i marketingu sieciowego w Polsce z roku na rok rośnie. Sektor z każdym badaniem systematycznie może się pochwalić ok . 5% wzrostami. I tak też było w roku 2016… Sprzedaż netto w roku 2016 wzrosła w stosunku do roku 2015 o 5% i wyniosła 3 miliardy 151 milionów złotych. Liczba klientów i dystrybutorów współpracujących z firmami DS/MLM w roku 2016 wyniosła 980 tys. osób w porównaniu do 955 tys. osób z roku 2015. Wciąż mamy w branży więcej kobiet – ok. 86%. Najlepiej sprzedają się kosmetyki – 60%, zaraz za nimi plasują się suplementy diety – 11%, sprzęt AGD – 11% oraz telekomunikacja i energia – 9%.

Nie przepraszaj za MLM! – Dlaczego MLM to lepsza droga?

Moglibyśmy teraz wymienić zalety takie jak:

 • niski próg wejścia (możesz ten biznes zacząć od nawet 200 zł na start, w tradycyjnym biznesie to kwoty rzędu 100 000 i więcej),
 • sam jesteś dla siebie szefem,
 • pracujesz z kim chcesz, kiedy chcesz i jak chcesz (oczywiście polecam stosować sprawdzone metody),
 • możesz równocześnie pracować na etacie i po godzinach rozwijać swój biznes,
 • nie możesz zbankrutować (możesz nie zarobić, ale nie możesz zbankrutować),
 • masz wokół siebie sprzyjające środowisko, ludzi, którym zależy na Twoim sukcesie,
 • możesz zbudować tzw. pasywne dochody, czyli zarabiać, kiedy nie pracujesz,
 • łącząc MLM z marketingiem online, możesz pracować z domu,
 • nie masz nad sobą “sufitu zarobków” – to od Ciebie zależy, ile będziesz zarabiać,
 • wyjeżdżasz na wycieczki firmowe, często zagraniczne,
 • możesz jeździć autem, które opłaca Ci firma (kiedy osią- gniesz odpowiednią rangę) itd.

Kiedy przyjmiemy do obliczeń 160 godzin pracy miesięcznie…

Zobacz, średnio efektywnie, w całym swoim życiu przepracujemy 41 lat… Kiedy przyjmiemy do obliczeń 160 godzin pracy miesięcznie, wyjdzie nam, że przepracujemy 80 000 godzin. Jeśli uda nam się zarobić 20 zł na godzinę to w całym swoim życiu zarobimy 1 600 000 zł.

A co, jeśli zarabiamy tylko 30% tej kwoty? W całym swoim życiu zarobimy 480 000 zł… Zdawałeś sobie z tego sprawę?

Pozytywny aspekt tych wyliczeń jest taki, że nie masz już złudzeń. Matematyki nie oszukasz i przynajmniej wiesz , że w ta- kim układzie nie stać Cię na dom lub mieszkanie za 500 tysięcy (w kredycie oddasz 1 milion bankowi) czy na auto za 200 tysięcy… Ty już to widzisz, ale niektórzy ludzie są non stop zdziwieni… Sieją owies, a chcą zebrać buraki. A przecież wszyscy wiemy, że to tak nie działa, mam rację? Kiedy dodasz 2 do 2, zawsze wyjdzie 4 i nie chce wyjść 5. To dlaczego jeśli chodzi o finanse non stop siebie oszukujemy?

Nie przepraszaj za MLM! To zdecydowanie lepsza droga – Bądź Pro

Jak to mówi Eric Worre w książce “Bądź Pro – 7 kroków do mistrzostwa w marketingu sieciowym”: “Jeśli masz chociaż pierwiastek przedsiębiorczości w swoim ciele, marketing sieciowy jest dla Ciebie lepszą drogą, to niezaprzeczalny fakt i teraz możemy powiedzieć o tym światu”

Podnieś głowę, wypnij dumnie pierś i już nigdy nie przepraszaj za MLM! Powodzenia.

Pobierz bezpłatnego ebooka „Dlaczego MLM to lepsza droga” tutaj

Co o tym myślisz?

Daj znać w komentarzu, podyskutujmy 😉

Marcin Oniszczuk

Zostań profesjonalistą w branży mlm, dołącz do Akademii #ProsteAleNiełatwe już teraz

Akademia proste ale niełatwe
Akademia proste ale niełatwe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.