Pierwszy wpis na ten temat pojawił się 27.07.2015 roku tutaj

Zwolennicy tego procederu o mało mnie nie zjedli w komentarzach, poczytaj…

Trafficmonsoon i inne wynalazki, usprawiedliwiające nieudacznictwo…

A dzisiaj po roku…po setkach i tysiącach oszukanych ludzi…widzimy, że jednak sprawiedliwości stała się zadość…

Jeśli znasz język angielski, zapraszam na tę stronę>>>

Powiedziałem o tym parę słów na dzisiejszej transmisji na żywo na Facebooku, jeśli nie widziałeś poniżej możesz zobaczyć nagranie (przewiń suwak do ostatnich 13 minut, bo na początku jest tylko wiatr 🙂 delikatny ale może początek monsuna :))

Co wynika z artykułu ?

AdPack Scheme (ściema adpackowa)

Scoville told investors that Traffic Monsoon’s profits were derived from a variety of advertising services, when in fact over 99 percent of its revenue was obtained from the sale of AdPacks, the SEC said. For each AdPack that Traffic Monsoon sold, almost 80 percent of the profit was used to supplement other investors’ returns, the SEC said. Scoville programmed the company’s system so that profits were shared based on sales that occurred on the previous day, the SEC said.

Co w wolnym tłumaczeniu oznacza, że założyciel tłumaczył ludziom, że inwestują w reklamę internetową, a w rzeczywistości 99% wypłat dla „inwestorów” było wypłacane z wpłat kolejnych „inwestorów”…Pieniądze z jednego dnia, były wypłacane ludziom (innym) w kolejnym dniu…

SEC (amerykańska komisja) domaga się, aby został wydany nakaz zadośćuczynienia, wyroku dla sprawcy i cywilnych kar pieniężnych.

Musisz również wiedzieć jedną rzecz ; nie tylko założyciel piramidy jest poddawany karze ale również Ci wszyscy, którzy świadomie uczestniczyli w danym procederze…jest to tak zwany współudział…

Mam nadzieję, że Ciebie to nie dotyczy…

Jednak bądź czujny, bo firmy tego typu wyrastają jak grzyby po deszczu…

Wszystkiego dobrego!

P.S

Polub i udostępnij ten wpis na swoim Facebooku (możesz to zrobić klikając w ikonkę po lewej stronie bądź na samym dole tego wpisu) Zrób to, aby ludzie byli świadomi tego, co robią i również byli czujni…

P.S 2

Polecam również ten film

Marcin Oniszczuk

timthumb

11 thoughts on “Trafficmonsoon : Piramida na 207 Milionów Dolarów!”

 1. Witam
  Muszę przyznać że był to wspaniały wywiad.taka edukacja pozwala spojrzeć na wiele aspektów zupełnie z innego punktu widzenia. Pozwala dokonać zmiany myślenia obrać całkiem inny punkt widzenia.A przede wszystkim pozwala poszerzać swoje horyzonty.
  Pozwala odpierać zarzuty i pozwala się rozwijać. Nie mówię że nie posiadam doświadczenia życiowego. Ale niestety muszę przyznać że nie jest łatwo obalić argumenty i zakuty które tkwią w ludziach. Tyko dlatego że jest zamalo edukacji na ten temat.Pozdrawiam serdecznie ?

 2. Marcinie to wszystko wynika z chęci tzw. szybkiego i łatwego zarobku. Ludziom nie chce się normalnie i uczciwie pracować. Ja nie zapomnę jak jeden z polskich guru TM śmiał się z osób, które działają w mlm, twierdząc, że tylko w programach typu revshare można zarobić, a w mlm to tylko liderzy zarabiają, a reszcie idzie jak po grudzie. A może tak jest, bo Ci liderzy ciężko pracują, a pozostałym wydaje się, że nic nie muszą robić, aby osiągnąć sukces. I myślę, że revshery przyciągają ludzi, którym nie wyszło np. w jakimś mlm-ie , czytaj – nie chciało im się pracować w odpowiedni sposób i dlatego tak łatwo ulegają złudzeniu na zasadzie: klikaj, kupuj adpacki i naganiaj do piramidy ludzi, a szybko zarobisz. Ja niestety z braku doświadczenia też uległam złudzeniu TM, ale na szczęście w porę się z tego programu wycofałam (to było jakoś w lipcu 2015r.) Nie ukrywam, że na podjęcie tej decyzji duży wpływ miał Twój artykuł, za który przy okazji bardzo Ci dziękuję. Znam kilkadziesiąt firm mlm, który istnieją na rynku od ponad 10 lat i dłużej, nie mówiąc już o tzw. tradycyjnych biznesach. Nie znam natomiast żadnego programu typu hyip, ponzi, czy revshare, który istniałby równie długo. To daje do myślenia i naprawdę niech każdy 2 razy się zastanowi zanim wejdzie w podobne przedsięwzięcia, zwłaszcza jak ma zamiar zaprosić do nich innych ludzi. Pamiętam też, jak rok temu na jakimś webinarze Piotr Mosio ostrzegał przed wchodzeniem w piramidy finansowe mówiąc, że istnieją tak długo (a jak wiemy owe długo trwa krótko)dopóki nie zajmie się nimi SEC, a zajmie się prędzej, czy później. Czemu ludzie nie słuchają mądrych ludzi z doświadczeniem i prawdziwymi osiągnięciami, takich jak Piotr, czy Ty, Marcinie? To mnie zastanawia…a lecą jak ćmy do osób, które może i zdążyli jako tzw. liderzy zarobić na tych programach jakąś kasę (bo odpowiednio wcześnie weszli i wciągnęli sporą liczbę osób poleconych) ale zarobili tę kasę na cudzej krzywdzie…Bo przecież te pieniądze są cudze i tak naprawdę skradzione innym. Myślę, że przynajmniej honorowo powinni swoim poleconym wypłacić z własnej kieszeni jakieś zadośćuczynienie. Czy tak zrobią? A swoją drogą ciągle jak grzyby po deszczu wyrastają nowe programy typu revshare z tymi wszystkim adpackami itp. i ludzie znowu dają się nabierać na to samo. Jakiś program upada, wchodzą w następny tego typu i tak w kółko. Ja myślę, że to jest już rodzaj jakiegoś hazardu i zwyczajnego uzależnienia.

  1. Ewuniu, dziękuję Ci za komentarz. Jak widzisz, staram się edukować, jednak niektórzy są oporni na wiedzę 🙁 Jeśli połączymy siły, zrobimy więcej. Masz swojego bloga? Gdzieś można Cię znaleźć? Myślę, że mogłabyś opisać swoje doświadczenia i poszerzyć grono świadomych osób 🙂 Pomożesz? 🙂
   Pozdrawiam Cię serdecznie

 3. Dobrze ,że jest taka osoba jak Ty Marcinie ,która naświetla ten problem ,który porywa albo wręcz łapie z ulicy ludzi ,którzy nie sprawdzą wpierw firm ich legalności ,opinii innych osób i dają się porwać do tzw.piramid .To tak jakbyś się podpisał pod pożyczką i nie przeczytał * na dole pisanej malutkimi literkami -dlaczego tak pisanymi ?-pomyśl.Nie wyłączaj swojego umysłu bo ktoś Ci pokaże że on zarobił już w tym niby biznesie „tyle” i tyle. Sprawdziłeś jego konto ,przecież takich script można puścić do sieci mnóstwo .Najwłaściwsza z zasad -sprawdzić i to parokrotnie na to co się decydujesz ,zobaczyć Firmę naocznie ,sprawdzić w rejestrze Firm ,po prostu być z nią na żywo przez jakiś czas i wtedy dopiero podejmować decyzję .Szkoda mi tych osób ,które dają się „wciągać”w te niby biznesy.

  1. Dziękuję Ci Jolanto 🙂 Uwierz mi, że mi również jest szkoda tych nieświadomych ludzi…bo Ci, którzy robią to z premedytacją, prawdopodobnie nigdy się nie zmienią, bo to sposób bycia i myślenia…Pozdrawiam Cię serdecznie

 4. Traffic Monsoon – strona nie działa, czyżby koniec firmy i sprawdza się to wszystko o czym pisał Marcin, o nieuczciwości firmy. Charles Scoville robił konferencje, wzbudzał zaufanie a ludzie jemu wierzyli. Pod koniec 2015 roku powstał nowy program MXRevshare niejakiego Valentine mieszkającego na Filipinach (czyżby w tym egzotycznym kraju była zarejestrowana firma aby instytucje prawne nie mogły sie przyczepić?) nie wiem. Program ma już 38 tysięcy, jak już Marcin wspominał, początki są niezłe pewnie niejeden zarobi a potem? Czy MXRevshare podzieli ten sam los co Traffic Monson? Gdzieś w internecie przeczytałem, że SEC to urząd w USA a MX nie działa w USA i się nie dobiorą. Jestem ciekaw czy właściciele programów revshare, które ostatnio wyrastają jak grzyby po deszczu opamiętają sie widząc co się stało z Traffic Monsoon? Czy raczej będą działać świadomie pozyskując do czasu poleconych gdy będzie wzrost kupujących Adpacki a potem świadomie uciekną i zamkna stronę swoja? Czy może jest tak, że są zaślepieni, i ie wierzą że mogą podzielić ten sam los co Traffic Monsoon? Panie Marcinie proszę o krótka odpowiedź czy MXRevshare padnie wcześniej czy później czy nie? Podobno właściciel (Valentine) tego programu napisał dużo książek na temat biznesu. Jego biznesy są rożne i trwają wiele lat i nie ma podejrzenia że ktoś może się doczepić do niego. Zastanawiające jest to ze ten pan mieszka na Filipinach i czy to nie był celowy wybór miejsca zamieszkania i wyboru biznesu aby w tym egzotycznym kraju nie czepiały sie rożne instytucje prawne? Z tego co czytałem ten pan ma rezerwy 1 milion dolarów i pieniądze są ulokowane w różnych miejscach w bezpiecznych miejscach.. Czy MXRevshare to bezpieczny program czy tez oszustwo? Panie Marcinie proszę sie odnieść do mojego postu, ciekaw jestem pan spostrzeżeń na ten temat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.