bibliamlmcz.4

Przeczytałeś już 3 część? Dzisiaj czas na kolejną, 4 część pt. Biblia MLM – 9 kroków postępowania w biznesie sieciowym.

Czwarty krok do sukcesu – KONTAKTOWANIE I ZAPRASZANIE

Od tego kroku bardzo dużo zależy. Jeśli nauczysz się skutecznie zapraszać ludzi na tzw. spotkania otwarte – OPEN, to masz gwarantowany sukces w tym biznesie.

Mam nadzieję, że wiesz co to są te spotkania OPEN? W naszej organizacji są to cotygodniowe spotkania informacyjne, które odbywają się zawsze w tym samym dniu tygodnia i w tym samym miejscu. Osoby, które zapraszasz do biznesu, jeśli chcą zarabiać powinny być właśnie na takim spotkaniu, a na kolejne zabierają już swoich ludzi, których zaprosiły do biznesu.

Czy te spotkania są obowiązkowe? Czasami słyszę takie pytanie. Powiem tak, jeśli chcesz

15

zarabiać to są obowiązkowe. Jeśli chcesz się „pobawić” to nie są.

„Marcin będziesz na spotkaniach otwartych, będziesz miał biznes, inaczej nigdy”.

Upline(sponsor) wyjaśnił mi to w prosty sposób. Powiedział ; „Marcin będziesz na spotkaniach otwartych, będziesz miał biznes, inaczej nigdy”. Resztę możesz dodać sobie sam. Spotkania otwarte to jedno z narzędzi systemowych, które trzeba bezwzględnie wykorzystywać.

Na takim spotkaniu, które trwa zazwyczaj około godziny, można się dowiedzieć o co chodzi w tym przedsięwzięciu, a także posłuchać kogoś bardziej doświadczonego, kto osiągnął już sukces w MLM.

Prawdopodobnie nie podjęli jeszcze decyzji i nie dojrzeli do tego, aby budować biznes na miliony złotych w przyszłości.

Identyfikujemy się wtedy z tym biznesem, a nasi ludzie idą w ślad za nami. Jeśli ktoś już na samym początku współpracy mówi, że nie ma czasu na takie spotkania, to dajmy sobie spokój z taką osobą, bo szkoda Twojego czasu i energii. Wiem, co mówię, bo mam już niemałe doświadczenie.

W mojej organizacji można zauważyć, że Ci którzy są na OPENACH mają już nieźle wyglądające grupy, a tych co nie ma, szukają innych sposobów na zarabianie pieniędzy. Prawdopodobnie nie podjęli jeszcze decyzji i nie dojrzeli do tego, aby budować biznes na miliony złotych w przyszłości.

Oprócz tych spotkań systemowych, odbywamy spotkania tzw. „jeden na jeden” i musimy umieć takie spotkanie umówić.

Ja umawiam spotkanie tak ; „ Witam, nazywam się Marcin Oniszczuk, buduję sieć sklepów internetowych i chciałbym się z Panem bądź Panią umówić na spotkanie, możemy się spotkać

16

jutro o godzinie np. 17stej?” Jest bardzo wiele szkół umawiania spotkań.

Dobrze jest podać alternatywny termin, czyli np. jutro 17sta, bądź pojutrze o godz. 10tej, aby ta osoba miała wybór.

Cytując klasyka: ”to jest tak proste, że jak wymyślą coś prostszego to owady zaczną to robić”.

Ja wiem jedno, że jeśli jest to osoba otwarta to cokolwiek byśmy powiedzieli to i tak się umówi. Nie starajmy się umówić spotkania „na siłę”. Ja akurat mam doświadczenie w branży doradztwa finansowego i wiem, że jeśli bardzo chce umówić spotkanie, to je umówię.

Jednak w biznesie MLM nie o to chodzi. W tej branży trzeba się nauczyć zupełnie innych rzeczy. W każdej profesji potrzebne są inne umiejętności, bierzmy to pod uwagę. Starajmy się uprościć jak najbardziej się da wszystkie etapy naszego działania w biznesie, gdyż to będzie duplikowalne przez naszych partnerów.

W przeciwnym razie okaże się, że Ty jesteś taki wygadany i wyszkolony, że osoba, którą zaprosisz do biznesu, już na samym starcie stwierdzi, że ona się do tego nie nadaje, bo będzie widziała biznes przez pryzmat Twojej osoby, a przecież nie o to tutaj chodzi.

MLM jest bardzo prosty, nie próbujmy go sobie utrudniać. Cytując klasyka: ”to jest tak proste, że jak wymyślą coś prostszego to owady zaczną to robić”. A dlaczego dla Ciebie jest trudne? Bo walczymy z ludzkim, niekiedy „chorym” myśleniem. Jeśli nie byłoby czynnika ludzkiego w tym biznesie to byłoby to bardzo proste, niestety człowiek lubi sobie to wszystko skomplikować.

Podsumowując, jeśli wiemy PO CO robimy ten biznes, to będziemy wiedzieli jak zapraszać ludzi na spotkanie, a także jak się z nimi umawiać. Najważniejsze jest

17

to, żeby spotykać się z ludźmi i pokazywać im biznes. Jeśli podjęliśmy decyzję, że to zrobimy to nic nas nie zatrzyma.

Czytałeś od początku? Jeśli nie, warto zajrzeć tutaj BIBLIA MLM – 9 KROKÓW POSTĘPOWANIA W BIZNESIE SIECIOWYM | CZ.1

Pozdrawiam

Marcin Oniszczuk

Zacznij już dzisiaj działać właściwie, dołącz do bezpłatnej grupy #ProsteAleNiełatwe

 
#ProsteAleNiełatwe
Grupa Zamknięta · 137 członków
Dołącz do grupy
Grupa poświęcona wszystkiemu co proste ale niełatwe 😉 Cel – edukacja aż do zrozumienia. Chciałbym, abyś zrozumiał, że to, co proste daje najlepsze ef…
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.