bibliamlmcz.5&6

Mam nadzieję, że czytałeś poprzednie części…jeśli nie, koniecznie zacznij od początku BIBLIA MLM – 9 KROKÓW POSTĘPOWANIA W BIZNESIE SIECIOWYM | CZ.1

Dzisiaj pora na piątą i szóstą część z cyklu biblia mlm – 9 kroków postępowanie w biznesie sieciowym

Piąty krok do sukcesu – PREZENTACJA PLANU MARKETINGOWEGO

Po umówieniu się na spotkanie z naszym potencjalnym partnerem w biznesie, musimy umieć pokazać plan marketingowy firmy, z którą współpracujemy.

Nasze pierwsze spotkania powinniśmy odbywać z naszym sponsorem, żeby pokazał nam jak się to robi. Nawet jeśli czujemy się dość pewnie, polecam korzystać z pomocy sponsora na samym początku, gdyż trafią się osoby, które będą dużo pytać, a Ty możesz nie znać odpowiedzi na te pytania. Po co się niepotrzebnie stresować?

Po jakimś czasie musimy jednak „przejąć pałeczkę” i pokazywać plany samodzielnie. Naucz się wyliczać prowizje, poziomy, a także premie. Nie może to być dla Ciebie jakikolwiek problem. Jak ktoś zapyta ile dostanie premii, jeśli będzie miał jedną osobę na 15%, drugą na 9%, a trzecią na 6%, to nie możesz „dać plamy”. Wiedza i umiejętności świadczą o Twoim podejściu do tego biznesu. Pokazywać plan nauczysz się również uczestnicząc w spotkaniach otwartych – OPENACH.

Szósty krok do sukcesu – KONTYNUACJA I ZAMKNIĘCIE

Po wprowadzeniu osoby do biznesu w ciągu 24- 48 godzin powinna nastąpić tzw. kontynuacja. Co ona oznacza?

Chodzi w niej o to, żeby spotkać się z danym człowiekiem i zapytać go, czego tak właściwie oczekuje od tego biznesu. Co by chciał zrobić i w jakim czasie. Naszym zadaniem jest słuchać w 90% rozmowy, a tylko w 10% mówić. Dlaczego? Sprawa jest prosta, jeśli słuchamy, to jesteśmy w stanie dowiedzieć się czy chodzi tej osobie o dorobienie sobie do pensji 300zł, czy może ma ochotę stać się osobą niezależną finansowo i to do tego w krótkim czasie.

Człowiekowi, który chce dorobić do pensji, nie mówiłbym o tym, że można w tym biznesie zrobić kwalifikację na mercedesa…

Słuchamy pacjenta niczym lekarz, a na samym końcu wypisujemy receptę, a więc plan działania dla tej właśnie osoby. Kontynuacja jest bardzo ważna i potrzebna. Jest potrzebna zarówno nowej osobie jak i Tobie.

Po takiej rozmowie będziesz wiedział ile czasu możesz poświęcić dla tej osoby, a także czego możesz się po niej spodziewać. Człowiekowi, który chce dorobić do pensji, nie mówiłbym o tym, że można w tym biznesie zrobić kwalifikację na mercedesa, bo to go prawdopodobnie przestraszy.

Człowiek, który chce być niezależny finansowo nie powinien słyszeć od Ciebie o małych kwotach. Ten właśnie niech wie o premiach, mercedesach, wycieczkach itd. Porozmawiaj z nim o jego marzeniach, celach. Zapytaj, co by chciał robić za rok, za pięć, za dziesięć lat, bo on właśnie tego potrzebuje. W tym biznesie każdy może osiągnąć swoje cele, niezależnie od tego jakie one są. Masz tego świadomość? Jednym słowem, dla każdego coś innego. Potrzebni CI są ludzie, którzy chcą dorobić, zarobić albo być tylko

19

Dlatego nie możesz „rzeźbić” z niego nikogo, tylko on sam musi się określić.

konsumentami. Dla wszystkich jest miejsce w tym biznesie. Nigdy o tym nie zapominaj. Nie można nikomu wmawiać, że ma być liderem, że ma zarabiać duże kwoty. Ta osoba sama, w miarę upływu czasu dojrzeje do swojej roli w MLM.

Czasami również myślimy, że ktoś wygląda tak super, że nie musimy mu pomagać, bo to jest urodzonym liderem. Nic bardziej mylnego. Ty możesz widzieć w nim lidera ale jak on sam w sobie nie zobaczy, to będzie bardzo duży problem. Dlatego nie możesz „rzeźbić” z niego nikogo, tylko on sam musi się określić. A jak się określi? Mój mentor zawsze mówi :

„Po owocach ich poznacie”

Co to oznacza? Nie ważne jest to, co człowiek mówi, że zrobi, tylko to co właściwie robi. Zakłamanych ludzi na tym świecie niestety nie brakuje, a Ty musisz umieć odróżniać jednych od drugich, po to, aby szanować swój czas.

Uważaj również na tzw. „złodziei marzeń”. Słyszałeś o nich? Spotkałeś ich kiedyś? Nie wiesz kto to jest? Złodzieje marzeń to ludzie, którzy przegrali w życiu i nie dopuszczą za wszelką cenę, aby Tobie się udało.

Po czym to poznać? Jak pokazujesz plan to oni już to znają, oni już to słyszeli, to pewnie jakaś sekta. Wyjaśnią Ci, że głupio zrobiłeś, że dałeś się wciągnąć i poradzą Ci, abyś jak najszybciej się wypisał. Trzymaj się jak najdalej od takich osób, bo jest to „toksyczne” środowisko i ciężko się z niego wybić.

Kiedy wiesz już co dana osoba widzi dla siebie w planie marketingowym, pokazujesz jej jak krok po kroku ma do

20

To jest prywatna franczyza, a więc jakiś system, który działa w 100% jeśli jest wprowadzony poprawnie.

tego dojść. Przeprowadzasz z nią właśnie tych 9 kroków postępowania, o których pisze w tym e-booku. Jednym słowem wpajasz jej System. Bez systemu daleko nie zajedzie nikt w tym biznesie! Przynajmniej ja nie znam takich, którzy by to zrobili. Możesz zarobić tu 2, a nawet 5 tyś ale nic poza tym, jeśli nie wprowadzisz recepty na sukces.

To jest prywatna franczyza, a więc jakiś system, który działa w 100% jeśli jest wprowadzony poprawnie. Można to porównać do systemu Mc Donald’s. Tam również wszystko jest z góry ustalone. Kanapka musi mieć określoną liczbę składników w określonych proporcjach. Bułka musi tostować się w określonym czasie. Obsługa klienta składa się z 3 kroków. Nic nie dzieje się przypadkiem. My jako klienci tego nie dostrzegamy ale tak rzeczywiście jest, wiem to z doświadczenia.

Jak myślisz, czy jesteś w stanie zrobić lepszego hamburgera niż ten z Mc Donalda? Oczywiście, że tak. Pytanie tylko po co? Skoro ta sieć zarabia na tym miliony dolarów każdego dnia. Obojętnie w jakim mieście byś nie był, zawsze wiesz, że dostaniesz taką samą kanapkę, taki sam napój i deser. Zawsze zapytają Cię, czy może chcesz zestaw powiększony, a może frytki do tego? To nie jest kreatywność kasjerów, tylko system postępowania, który przynosi ogromnie dużo pieniędzy, bo sprawdza się każdego dnia.

My też nie powinniśmy wymyślać koła od nowa tylko powtórzyć kroki systemu, który pozwala ludziom zarabiać kilka, kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych w każdym miesiącu w sposób pasywny. Co o tym myślisz?

Daj znać w komentarzu, podyskutujmy 🙂

Pozdrawiam

Marcin Oniszczuk

Zacznij już dzisiaj działać właściwie, dołącz do bezpłatnej grupy #ProsteAleNiełatwe

 
#ProsteAleNiełatwe
Grupa Zamknięta · 137 członków
Dołącz do grupy
Grupa poświęcona wszystkiemu co proste ale niełatwe 😉 Cel – edukacja aż do zrozumienia. Chciałbym, abyś zrozumiał, że to, co proste daje najlepsze ef…
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.