Cele _ Zwycięska umiejętność

Dale Carnagie powiedział kiedyś: „powiedz mi, co sprawia, że człowiek czuje się ważny, a ja ci opowiem jego całą filozofię życia”.

Magiczna Pigułka

Wyobraź sobie, że dostajesz ode mnie pigułkę, po której połknięciu miałbyś zagwarantowany sukces w dowolnej dziedzinie. Co zrobiłbyś, gdybyś miał pewność sukcesu? Jak jeden wielki cel wyznaczyłbyś sobie, krótkoterminowy lub długoterminowy, duży lub mały, gdybyś miał absolutną gwarancję sukcesu?

Jeśli zapiszesz odpowiedź na to pytanie, prawdopodobnie będziesz mógł osiągnąć ten cel, jeśli będziesz dość mocno tego chciał i jeśli będziesz gotów na wysiłek. Teraz możesz przejść do swojego wielkiego, ostatecznego celu.

Wielki, ostateczny cel – jak znaleźć?

Znalezienie tego wielkiego, ostatecznego celu nie jest łatwe, ale za to bardzo ważne. Czasem ludzie mówią mi, że go nie znają. Proponuję im wtedy, by znalezienie takiego wielkiego, ostatecznego celu uczynili swoim wielkim, ostatecznym celem.

Theodore Roosevelt powiedział kiedyś: „rób to, co możesz, przy pomocy tego, co masz, tam, gdzie jesteś.”

Innymi słowy, zacznij dziś i wyznacz sobie ostateczny cel na następny tydzień lub miesiąc, skoncentruj się i postanów, dokąd zmierzasz, a potem zacznij.

Kiedy już będziesz miał swój wielki, ostateczny cel, możesz napisać własną misję.

Misja?

Misja taka to oświadczenie, które organizuje całe twoje życie. Jest jasną definicją idealnej przyszłości. Jak chciałbyś, by twoje życie wyglądało za pewien czas: dwa, trzy lata?

Gdyby miało być w każdym calu doskonałe i gdybyś ty miał być doskonały, jak wyglądałby świat? Napisz taki opis w czasie teraźniejszym, tak jak afirmację. Opisz osobę, którą chcesz być i życie, którym chcesz żyć. Napisz, jaki chcesz być w oczach innych.

Na przykład: „jestem ciepłą, miłą, kochającą, cierpliwą, pracowitą osobą. Doskonale wykonuję moją pracę. Wszyscy mnie szanują. Jestem inspiracją dla przyjaciół, rodzina mnie kocha.” To jest dobre określenie misji.

Następnie musisz dopisać jeszcze metodę i miarę. Trzeba postanowić, skąd będziesz wiedział, że idziesz w dobrym kierunku. Jeśli na przykład powiesz, że jesteś doskonałym sprzedawcą, musisz podać metodę: „ponieważ codziennie, co tydzień, co miesiąc uczę się i pracuję nad moimi umiejętnościami .” Teraz miara: „w wyniku tego znajduję się wśród dziesięciu najlepszych w branży.”

Misja pomoże ci osiągnąć więcej, niż możesz sobie wyobrazić.

Myśl o swoich celach, wartościach, wizji, misji i celu , przez cały czas. Kluczem do sukcesu jest dokładne określenie tego, czego naprawdę chcesz w życiu, a następnie robienie codziennie czegoś, co zbliża cię do realizacji głównego, ostatecznego celu, co pozwala ci zrealizować cele wielkie, zgodne z twoimi wartościami i wizją.

Według Briana Tracy

Powodzenia na Twojej ścieżce do sukcesu!

Pozdrawiam serdecznie

Marcin Oniszczuk

Dołącz do społeczności #ProsteAleNiełatwe na Facebooku

 
#ProsteAleNiełatwe
Grupa Zamknięta · 159 członków
Dołącz do grupy
Grupa poświęcona wszystkiemu co proste ale niełatwe 😉 Cel – edukacja aż do zrozumienia. Chciałbym, abyś zrozumiał, że to, co proste daje najlepsze ef…
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.