Polecam poczytać na tej stronie 

Jakbyś z jakiegoś powodu nie miał dostępu do strony, cytuję ;

Pacjenci będą mogli dopłacić do nowoczesnej soczewki czy protezy, korzystając z publicznych świadczeń.

Polski system ochrony zdrowia stawiał pod ścianą pacjentów zmuszonych usuwać zaćmę: albo zgadzali się na standardowo oferowaną soczewkę (zwykle jedną z najtańszych i najsłabszych), albo robili zabieg w pełni komercyjnie, kosztem kilku tysięcy złotych. Dopłacić do usługi finansowanej z Narodowego Funduszu Zdrowia, aby otrzymać urządzenia lepiej korygujące wzrok, nie mogli. Resort zdrowia chce z tym skończyć i proponuje, by soczewki potraktować jak leki: państwo zapłaci za nie zawsze, do pewnego limitu. Tańsze niż limit będą gratis, droższe będą dostępne z dopłatą, która obejmie tylko pieniądze przewyższające limit. Sam zabieg pozostanie bezpłatny, koszty w pełni pokryje fundusz.

>>Cały artykuł jest tutaj>>>

Jest jeszcze wiele w temacie ;

Polacy coraz więcej wydają na prywatną służbę zdrowia

obrazekopiekamedyczna

W ubiegłym roku wydaliśmy rekordowe 35 mld zł na prywatną opiekę zdrowotną i leki. W efekcie nawet prywatne przychodnie zatykają się. Niektóre podnoszą ceny.

>>>Cały artykuł jest tutaj, jeśli nie masz do niego dostępu wklejam poniżej>>>

W Polsce dodatkowo na zdrowie ubezpiecza się już ponad 2,5 mln ludzi. Z tej liczby 754 tys. osób płaci z własnej kieszeni. Reszta to etatowi pracownicy firm, którym pracodawca zaoferował abonamenty medyczne. Najwięcej takich klientów ma grupa Lux Med. Z podstawowych pakietów Lux Medu korzysta 800 tys. osób zatrudnionych w sześciu tysiącach firm. Inni gracze z podium to Medicover – 400 tys. klientów, i Enel-Med – 150 tys.

Nic dziwnego, że firmy na wyścigi oferują pracownikom abonamenty. Według zajmującej się rekrutacją firmy Antal International dla pracowników, poza pensją, liczy się właśnie dostęp do prywatnej opieki zdrowotnej. Koszt dla firmy jest nieduży, bo ceny podstawowych abonamentów zaczynają się od kilkudziesięciu złotych miesięcznie.

Populacja korporacji

Firmowe rozdawnictwo abonamentów spowodowało zapchanie się rynku. Według danych firmy badawczej PMR dynamika rynku abonamentów spadła w ubiegłym roku poniżej 10 proc. i była najniższa od dziewięciu lat. Wiele prywatnych przychodni już teraz jest zakorkowanych. Tak źle jeszcze nie było. Internauci na forach zwracają uwagę na obniżenie się w związku z tym poziomu usług w prywatnych przychodniach. A jeśli chce się przyspieszyć procedury, to trzeba zapłacić.

Do kolejek w prywatnych przychodniach trzeba się chyba przyzwyczajać, bo Polacy się starzeją, a lekarzy z dnia na dzień nie przybędzie. Lecznice ratują sytuację i podwyższają ceny abonamentów, po to, żeby sfinansować dodatkowe etaty i stosować nowocześniejsze procedury, które mają skrócić czas leczenia. Kto płaci więcej i ile? To tajemnica, bo z każdą firmą abonamenty są negocjowane oddzielnie. Z naszych informacji wynika, że podwyżki sięgają czasem nawet 50 proc.

– Główną przyczyną wzrostu kosztów opieki medycznej są rosnące wynagrodzenialekarzy, które wynikają z deficytu specjalistów na polskim rynku – mówi Anna Rulkiewicz, prezes grupy Lux Med. Firma miała w ubiegłym roku 873 mln zł przychodów. Ile zysków? To tajemnica.

– Z roku na rok wydatki na ochronę zdrowia systematycznie się zwiększają. Istotnym czynnikiem wzrostu jest starzejące się społeczeństwo. W najbliższym czasie będziemy obserwowali nasilenie się czynników demograficznych, które wpływają równocześnie na popyt i koszt opieki medycznej – dodaje Rulkiewicz.

Od czego zależą ceny usług? Drugi na rynku Medicover mówi o „analizie populacji pracowników”. Mniej zapłaci firma, która zatrudnia zdrowych młokosów, niż urząd czy placówka budżetowa, której pracownicy dobiegają wieku emerytalnego.

Dlatego wszystkie firmy kalkulują, kto i jak często może korzystać z pomocy lekarza. Według Światowej Organizacji Zdrowia Polacy żyją w zdrowiu średnio do 66. roku życia. A potem zaczynają się choroby – no i wydatki.

– Ceny pakietów abonamentowych zależą od wynegocjowanego koszyka usług. Jeśli wykorzystanie w długiej perspektywie znacząco przekracza wartość abonamentu, musimy uzgodnić wspólnie z klientem relacje pomiędzy jakością i ceną – mówi Adam Rozwadowski, założyciel i prezes Enel-Medu.

Rekord wydatków na prywatne zdrowie

W ubiegłym roku było to 35,4 mld zł, co oznacza wzrost o 4,6 proc. A według firmy badawczej PMR tempo jeszcze przyspieszy. W przyszłym roku wydatki te mogą wynieść nawet 39 mld zł. O skali wzrostu świadczy to, że jeszcze w 2009 r. były 10 mld zł mniejsze. Najwięcej, bo ok. 23 mld zł, wydajemy na leki.

Tempo wydatków na prywatną opiekę rośnie szybciej niż wydatki publiczne na ten cel. W latach 2014-18 wydatki publiczne będą wzrastały w tempie 2,1 proc. średnio rocznie, natomiast wydatki prywatne będą w tym okresie rosły w tempie 5,7 proc. średnio rocznie.

Firmom abonamentowym niespodziewanie rośnie konkurencja w postaci PZU. W ubiegłym miesiącu ubezpieczyciel kupił od koncernu naftowego PKN Orlen jego spółkę medyczną, która zajmowała się prowadzeniem przychodni dla pracowników Orlenu i mieszkańców Płocka. Dla PZU to duży poligon doświadczalny na rynku zdrowia. Ponieważ rząd zrezygnował na razie z wprowadzenia dodatkowych ubezpieczeń, PZU szuka innych sposobów na zwabienie klientów, którzy chcą swoje pieniądze wydać na zdrowie. A to może namieszać na rynku. Jak wynika ze sprawozdania rocznego zarządu grupy Enel-Med, rynek ubezpieczeń i abonamentów żyje w symbiozie. Firmy z różnych branż działają częściowo na zasadzie konkurencji, a częściowo na zasadzie partnerstwa. Wygląda na to, że PZU kończy z tym status quo.

Ok ale co to oznacza dla Ciebie?

Za 3-5 lat nikt nie będzie się pytał, czy masz abonament medyczny, tylko z jakiej firmy…

Tak jak kiedyś było z tzw. Otwartym Funduszem Emerytalnym…akwizytorzy nie pytali się klienta czy jest w jakimś funduszu tylko w jakim. Powiem ok Marcin ale w OFE musiał być każdy pracujący…a myślisz, że abonamentu medycznego nie będziesz musiał mieć?:) Popatrz co się dzieje…przymusu ustawowego pewnie nie będzie ale wyjścia innego też nie będzie…

Jak zawsze w takich sytuacjach…jedni płaczą,a drudzy zacierają ręce…

Pytanie w jakiej Ty grupie będziesz?

Wspominałem już o tym wielokrotnie, chociażby w artykule Jak zarabiać na kolejkach do lekarza?

Widzisz, jest dzisiaj masa firm, które proponują pakiety medyczne…możesz poczytać o nich tutaj

Problem polega na tym, że wszędzie musisz za nie płacić…a jest TYLKO jedna, która może ZAPŁACIĆ TOBIE, kiedy swój pakiet zarejestrujesz właśnie tam…ciekawe, prawda?

Ci, którzy to wykorzystają za 3-5 lat będą multimilionerami, pytanie czy chcesz z tego skorzystać?

Mógłbym wiele o tym pisać, jednak myślę, że lepiej będzie, kiedy sam to zobaczysz tutaj

Dzisiaj nie mówimy o milionach, jednak po prawie dwóch latach współpracy z firmą S7 Medical Company, mamy gotową receptę na COMIESIĘCZNY, STAŁY DOCHÓD…Na jakim poziomie i jak to zrobić?

>>>Poznaj szczegóły tutaj<<<

Chcesz jeszcze więcej szczegółów?

Po prawej stronie możesz pobrać raport na temat ; „Jak wykorzystać powszechne kolejki do lekarza w budowaniu swojego majątku”, pobierz go i myślę, że wszystko będzie jasne.

Po rejestracji i opłaceniu swojego pakietu tutaj  napisz do mnie na info@marcinoniszczuk.pl, a ja wyślę Ci plan działania.

 

Pozdrawiam i do zobaczenia

Marcin Oniszczukprofil3

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.